3 kosmetyki dla skóry odwodnionej i przesuszonej

Odwodniona i przesuszona skóra jest podatna na podrażnienia, łuszczenie się naskórka i zaczerwienienie. Aby uniknąć problemów tego typu, ważne jest intensywne nawilżanie i regenerowanie warstwy ochronnej skóry. Oto 3 kosmetyki, które głęboko nawilżają skórę.

Krem do twarzy z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze. Jego rola polega na wiązaniu cząsteczek wody, które sprawiają, że cera jest miękka i dobrze nawilżona. Kremy do twarzy z dodatkiem kwasu hialuronowego uzupełniają jego niedobór, chroniąc przed nadmiernym przesuszeniem skóry.

Krem do rąk z mocznikiem

Skóra na dłoniach jest podatna na przesuszenie. Mycie naczyń, pranie ręczne, sprzątanie i kontakt z detergentami sprawiają, że skóra traci młody wygląd. Aby poprawić stan skóry dłoni, warto sięgnąć po krem do rąk z mocznikiem. Mocznik jest substancją silnie nawilżającą – im wyższe jest jej stężenie, tym lepszy efekt.

Balsam z kompleksem natłuszczającym i D-pantenolem

Skóra po codziennej kąpieli jest narażona na przesuszenie, gdyż kosmetyki do mycia naruszają jej barierę ochronną. Balsam do ciała z kompleksem natłuszczającym i D-pantenolem łagodzi podrażnienia, głęboko nawilża i odbudowuje barierę lipidową naskórka.