Cera po rzuceniu palenia

cera po rzuceniu palenia

Palenie papierosów wpływa negatywnie nie tylko na płuca. Bezdyskusyjnie ma wpływ również na stan cery. Niestety jest on zdecydowanie negatywny. A jaka jest cera po rzuceniu palenia? Czy da się odwrócić zgubne skutki nałogu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Jak wygląda skóra palaczy?

Palacze mają zdecydowanie więcej zmarszczek niż osoby, które unikają nikotyny. Ponadto często mają obwisłą skórę na policzkach, worki i cienie pod oczami. Kolor cery palacza jest zwykle ziemisty. Skóra pozbawiona jest blasku i sprężystości, zatem nie brak na niej przebarwień, bruzd. Co więcej, skóra palacza jest najczęściej sucha i niedotleniona. To wszystko sprawia, że twarz osoby uzależnionej od nikotyny wygląda na zdecydowanie starszą niż jest w rzeczywistości.

Co się dzieje z cerą po rzuceniu palenia?

A jaka jest cera po rzucenia palenia?Jak pokazały liczne badania, już po 20 minutach od ostatniego dymka, do normy zaczyna wracać ciśnienie. Coraz łatwiej jest oddychać i wykonać każdy trening. Jeśli chodzi o skórę to niestety efekty nie są tak spektakularne i tak szybko widoczne. Każdego dnia po odstawieniu papierosów w organizmie dochodzi do procesu regeneracji. Po dwóch tygodniach od momentu rzucenia palenia skóra zaczyna ulegać poprawie. Uwolniona od wszelkich zanieczyszczeń i toksyn skóra zaczyna nabierać zdrowego kolorytu. Znika szary odcień cery, a pojawia się zdrowy blask, rumieniec. Co istotne, wolna od dymu papierosowego skóra coraz lepiej wchłania kremy, serum i zawarte w nich składniki odżywcze.

Cera po rzuceniu palenia nie od razu jest piękna, jędrna, błyszcząca. Jednak po jakimś czasie zmiany zaczynają być naprawdę dostrzegalne. Wiele osób, które patrzy na fotografie z czasów, gdy byli regularnymi palaczami, nie może uwierzyć jak bardzo zmienił się ich wygląd po rzuceniu palenia. Oczywiście na korzyść.