Codzienna pielęgnacja cery normalnej – 3 porady

Większość pań marzy o posiadaniu skóry normalnej, która wydaje się najprostsza w pielęgnacji. W rzeczywistości nawet cera tego typu wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków i codziennych zabiegów, które utrzymują ją w dobrej kondycji. Poznaj 3 zasady pielęgnacji skóry normalnej.

Codzienne oczyszczenie bez alkoholu

Skóra normalna wymaga codziennego oczyszczania przy użyciu odpowiednich żeli i mydeł do mycia twarzy. Dobrym wyborem są kosmetyki o neutralnym dla skóry pH, które pomagają utrzymać równowagę lipidową. Niewskazane jest używanie preparatów myjących zawierających alkohol, gdyż nadmiernie wysuszają i podrażniają skórę.

Peeling enzymatyczny raz w tygodniu

Stosowanie peelingu enzymatycznego raz w tygodniu pomaga usunąć zrogowaciały naskórek i oczyścić pory. Dzięki niemu cera staje się gładka, a drobne zaskórniki i pojedyncze pryszcze pojawiają się o wiele rzadziej.

Krem nawilżający na lato i zimę

W pielęgnacji skóry normalnej ważne jest utrzymanie jej prawidłowego nawilżenia. W tym celu stosuje się kremy nawilżające – latem powinny mieć lekką konsystencję, natomiast zimą i w wietrzne jesienne dni można postawić na kremy o tłustej lub półtłustej konsystencji.