czarna herbata a wpływ na skórę

Czarna herbata a wpływ na skórę

W sieci coraz częściej przeczytać można nie tylko o dobroczynnych właściwościach kawy dla zdrowia, ale również urody. Okazuje się bowiem, że regularne spożywanie naparów może bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej cery, a co za tym idzie samopoczucia. Herbata jest bogatym źródłem drogocennych właściwości, takich jak chociażby witaminy, przeciwutleniacze czy kwas foliowy, za które podziękuje Ci Twój wygląd! Nie bez przyczyny w kosmetykach wiodących na rynku marek zobaczyć można w składzie m.in. ekstrakt z zielonej herbaty. Brzmi znajomo, prawda?

Czarna herbata a wpływ na skórę

Nie sposób nie wspomnieć także o herbacie czarnej, którą dostać można niemal na każdym kroku. Trudno byłoby wyobrazić sobie sklepowe półki czy automaty, jak te które oferuje warszawska firma automatyvending.waw.pl bez tego rodzaju herbaty! Herbata czarna wzbogacona np. pąkami róży jest sprzymierzeńcem cery trądzikowej. Na tym oczywiście zastosowanie tego naparu wcale się nie kończy. Czarną herbatę z powodzeniem można stosować bezpośrednio na skórę. Nie ma tu jednak mowy o wylewaniu na skórę gorącej herbaty, To może mieć opłakane skutki. Chodzi oczywiście o wykonanie okładów z czarnej herbaty, które na medal poradzą sobie z opuchniętymi i przeciążonymi oczami. Kolejną możliwością może być przemywanie skóry herbatą, zamiast klasycznie wodą. Dzięki temu ujednolicić kolor skóry i zapobiegniesz wszelkiego rodzaju infekcjom. Więcej o właściwościach czarnej herbaty przeczytasz tutaj.

Z kolei regularne picie czarnej herbaty znacznie spowalnia procesy starzenia i przyspiesza procesy regeneracji. Młody wygląd bez konieczności wizyty w gabinetach medycyny estetycznej? To możliwe!

W przypadku czarnej herbaty kluczowe jest jednak właściwe zaparzanie. Tylko tym sposobem wydobędziesz z niej wszystko to, co najlepsze! Wystarczy, że do kubka wsypiesz łyżeczkę suszu, czyli około 2-3 gramy. Następnie zalej wodą o temperaturze około 98 st. C i zaparzaj przez 2-4 minut. Nie zapominaj również o czytaniu wskazówek i zaleceń producenta, które widnieją na opakowaniu!

Dla zdrowej skóry możesz stosować czarną herbatę również zewnętrznie. Na zmęczone i spuchnięte oczy dobry jest okład z czarnej herbaty (liście w torebkach lub nasączone waciki), a na cerę przemywanie twarzy herbatą. Dzięki temu zapobiegniesz drobnym infekcjom, a skóra będzie miała jednolity kolor. Wewnętrznie czarna herbata spowalnia procesy starzenia i pomaga skórze w szybszej regeneracji.