Jak dbać o skórę po 30-tce?

jak dbać o skórę po 30-tce

Wiele kobiet panicznie boi się przekroczenia trzydziestego roku życia. Tak naprawdę wiele zależy od naszej psychiki oraz nawyków. Jeśli są one pozytywne i dobre, to po 30. roku życia nie czeka nas jakaś spektakularna zmiana na gorsze. Z całą pewnością musimy nieco bardziej zadbać o siebie: swoje zdrowie i wygląd, bowiem kilku rzeczy faktycznie organizm kobiety po 30. nie wybacza. Szczególną opieką należy otoczyć skórę. Dziś podpowiemy, jak zrobić to właściwie.

Problemy skórne po 30-tce

Nie ma się co oszukiwać. Skóra zaczyna się starzeć po 25. roku życia. Po trzydziestce zmniejsza się ilość hormonów, które odpowiadają za regenerację. Na powierzchni skóry kobiet po 30-tce pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Często towarzyszą im problemy skórne, co dla wielu pań może być sporym zaskoczeniem. W przeciwieństwie trądziku w okresie dojrzewania, trądzik u dorosłych pojawia się w nieco innych rejonach twarzy. Szczególnie poważnym problemem, z którym muszą sobie radzić kobiety po 30-tce jest trądzik różowaty. Kobiety po 30-tce zauważają coraz częściej, że ich skóra jest mniej napięta, a zatem występuje tu spadek elastyczności. Ponadto doskwierają im kłopoty z suchością skóry. Spadek nawilżenia, utrata naturalnego blasku skóry to problemy, z którymi muszą walczyć panie po 30-tce.

Jak pielęgnować skórę po 30-tce?

Zwykle po 30-tce doskonale wiemy już jak wykonać perfekcyjny makijaż. Ale niestety nie zawsze wiemy, jak wykonać prawidłowy demakijaż. A jest on niezbędnym etapem w pielęgnacji skóry kobiety po 30-tce. W tym wieku nie ma już mowy o zasypianiu z makijażem. Skóra szybko okaże nam swoje niezadowolenie. Wiele pań zastanawia się, czy w tym wieku czy powinna wybrać serum czy krem. odpowiedź brzmi: oba kosmetyki przydadzą się do tego, by odpowiednio zadbać o skórę. Silnie skoncentrowane serum używać należy od czasu do czasu, z kolei dobry jakościowo krem do twarzy regularnie.