Jak prawidłowo dbać o skórę wokół oczu?

skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu to najdelikatniejszy obszar na naszej twarzy, a nawet na całym naszym ciele. To właśnie tutaj najwcześniej pojawiają się pierwsze oznaki zmęczenia oraz starzenia: opuchlizna, kurze łapki, zmarszczki, sińce. Bezdyskusyjnie, skóra wokół oczu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej? Tego dowiecie się z treści niniejszego artykułu!

Demakijaż to podstawa

Jeżeli zależy Ci na zdrowej, promiennej skórze to słowo demakijaż powinno znaleźć się na pierwszej stronie prywatnego słownika. Zasypianie w makijażu to jeden z głównych grzechów urodowych. Zapewne każda kobieta, która choć raz popełniła ten błąd wie, jak poważne konsekwencje to niesie za sobą, a mianowicie: podrażnione, zaczerwienione oczy, sucha skóra, a także pojawiające się wypryski. Zdecydowanie nie warto zapominać o demakijażu!

Nawilżenie od wewnątrz i od zewnątrz

Jeżeli chodzi o kwestie nawilżania, to w tym przypadku należy działać dwutorowo. Po pierwsze nawilżać skórę od wewnątrz, czyli dostarczać jej każdego dnia właściwej ilości wody, a po drugie działać od zewnątrz, czyli stosować wysokiej jakości kremy pod oczy. Nie ma tu jednak mowy o przypadkowo wybranych preparatach. Kremy pod oczy powinny działać dogłębnie i precyzyjnie. Jeśli chodzi o ilość wody, która jest niezbędna do tego, by nasz organizm działał prawidłowo oraz, by zapewnić swojej skórze właściwy stopień nawilżenia, to dla dorosłej osoby optymalna ilość to 2-2,5 litrów. W praktyce oznacza to wypijanie około 8-9 szklanek wody dziennie.

Ochrona przed UV

Większość osób lubi się opalać. I nie ma w tym nic złego, o ile dbamy o odpowiednia ochronę skóry. Bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarzy i stosować kremy z filtrem, najlepiej przez cały rok.