Jak wybrać krem do skóry wrażliwej?

Cera wrażliwa jest jedną z najczęściej występujących w Polsce. Wiele kobiet odczuwa swędzenie, pieczenie i uczucie ściągnięcia skóry po myciu twarzy. Podrażnienia skóry są mniej dokuczliwe, jeśli stosuje się odpowiednie kremy pielęgnacyjne na dzień i na noc.

Krem do cery wrażliwej – co go cechuje?

Krem do skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii powinien zawierać składniki działające kojąco i regenerująco. Dzięki nim odbuduje się naturalna warstwa lipidowa skóry, a podrażnienia szybko znikną. Dobrym wyborem są kremy na bazie wody termalnej, która jest bogata w minerały regenerujące skórę i przeciwdziałające jej przesuszeniu.

W składzie kremów do wrażliwej skóry nie powinno być środków zapachowych, sztucznych barwników i kwasów, które podrażniają naskórek. Znacznie przyjaźniejszy dla skóry ze skłonnością do alergii jest aloes, dzięki któremu łagodzi się stany zapalne, wysypkę oraz podrażnienia po użyciu nieodpowiednich kosmetyków. Bezpieczne dla cery wrażliwej są też emolienty, które mogą stosować kobiety cierpiące na atopowe zapalenie skóry.