Jakie naturalne kosmetyki do włosów warto mieć?

pielegnacja włosów

Marzenie o lśniących i gęstych włosach nie musi być wcale tak trudne do spełnienia jak może nam się z pozoru wydawać. Kluczem do sukcesu jest zakup wysokiej jakości produktów kosmetycznych, które wcale nie muszą być drogie. Przede wszystkim kosmetyki do włosów powinny posiadać naturalne składy. Wówczas dzięki nim nasza czupryna zyska atrakcyjny wygląd.

Dlaczego właśnie produkty naturalne do włosów?

Kosmetyki do włosów znajdziemy przede wszystkim w drogeriach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Jest ich całe mnóstwo, dlatego nie ma co się dziwić temu, że mamy trudności z wyborem. Przede wszystkim należałoby przyjrzeć się składowi produktów pielęgnacyjnych do włosów. Unikajmy kupna kosmetyków o chemicznych składach. Dobrze byłoby, gdyby nie zawierały one w swoich składach parabenów, sztucznych barwników oraz silikonów. Z pomocą przychodzą nam na szczęście naturalne kosmetyki do włosów. W ich składach znajdziemy jedynie dobroczynne ekstrakty, wyciągi oraz oleje roślinne. Bardzo często znajduje się w nich amla, która jest naturalną substancją myjącą. W przeciwieństwie do SLS nie drażni ona naszej skóry głowy oraz nie rozregulowuje pracy gruczołów łojowych.

Jakie kosmetyki musisz mieć?

Jak już wspomniano powyżej, najlepsze co możemy zrobić dla swoich włosów to pielęgnowanie ich przy wykorzystaniu kosmetyków naturalnych. W jakie produkty należałoby się wyposażyć? Przede wszystkim w dobrej jakości szampon oczyszczający. Nie może on posiadać w swoim składzie zbyt silnie działających środków myjących. Mogłoby wówczas dojść do zaburzenia prawidłowej pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie do nadmiernego przetłuszczania się skalpu. Szampon warto dobierać do rodzaju posiadanych przez nas włosów. Jeżeli nasze kosmyki są z natury suche, zainwestujmy w szampon o potencjale nawilżającym. W przypadku włosów przetłuszczających się, poszukujmy kosmetyków z ekstraktem z mydlnicy lekarskiej czy szyszek chmielu. Naturalne kosmetyki do włosów to również odżywki i maski. Te pierwsze nadają się do stosowania codziennego, po każdym myciu. Im suchsze i bardziej zniszczone są nasze włosy, tym treściwsza powinna być odżywka. Maski powinny być zaś uzupełnieniem pielęgnacji i należy je stosować raz w tygodniu. Jakich składników poszukiwać w odżywkach i maskach? Przede wszystkim olejów roślinnych, maseł oraz ekstraktów. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki naturalne zadziałają jedynie wówczas, gdy będziemy stosować je systematycznie. Jeśli nasze kosmyki są wyjątkowo zniszczone, ich kondycja może ulec poprawie po kilku tygodniach stosowania.