pielęgnacja cery suchej

Pielęgnacja cery suchej

Nie ulega wątpliwości, że cera sucha jest wymagająca. Zwykle jest też szorstka, matowa i bardzo delikatna. Mimo że jest to problem genetyczny, to odpowiednia pielęgnacja cery suchej może diametralnie wpłynąć na jej wygląd. O pielęgnacji skóry w 3 prostych krokach pisaliśmy tutaj. Jakie kosmetyki stosować, aby nawilżyć skórę?

Skórze suchej niejednokrotnie towarzyszy swędzenie, łuszczenie, a niekiedy też pieczenie. Główną przyczyną są niewłaściwie dobrane kosmetyki, które dodatkowo mogą ją podrażniać. Zastanawiasz się, skąd właściwie bierze się suchość skóry? Posiada ona bowiem niewielką zdolność do utrzymywania wody.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery suchej?

Kosmetyki powinny być przede wszystkim delikatne i dobrane odpowiednio do tego typu cery. Skórę należy nawilżać zarówno od zewnątrz, np. poprzez stosowanie maseczek nawilżających, jak i od środka. Z pomocą przyjdzie krem Dexeryl, który jest sprzymierzeńcem w walce z suchością skóry. Spore znaczenie ma również dieta i właściwe odżywianie. Nadmierne jedzenie słodyczy, spożywanie ostrych potraw czy palenie papierosów mogą dodatkowo nasilać objawy.

Zaleca się, aby do codziennej pielęgnacji włączyć produkty myjące, toniki, a także kremy nawilżające. Należy unikać kosmetyków, które w składzie zawierają alkohol i inne składniki przesuszające. Warto pamiętać również o tym, aby po kąpieli unikać mocnego pocierania skóry ręcznikiem.

Jeżeli domowa pielęgnacja cery suchej nie przyniesie zadowalających rezultatów, a objawy będą się nasilać, konieczna może okazać się wizyta u dermatologa. Specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i przyjrzeniu się zmianom, zaproponuje odpowiednie leczenie.