Złuszczający krem czy peeling ziarnisty? Co wybrać?

Złuszczanie martwego naskórka jest zabiegiem, dzięki któremu poprawia się wygląd skóry twarzy. Cera staje się idealnie gładka, miękka w dotyku, a problemy z wypryskami i zaskórnikami znikają. Jaki kosmetyk wybrać do usuwania martwego naskórka – krem złuszczający czy peeling ziarnisty?

Krem złuszczający – jak działa?

Złuszczający krem do twarzy jest przeznaczony dla kobiet, które szukają skutecznego preparatu do dokładnego oczyszczania delikatnej cery. Dzięki zawartości kwasów martwy naskórek jest delikatnie usuwany, a skóra staje się gładka. Krem niweluje błyszczenie się cery, wyrównuje jej koloryt oraz zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek. Jego działanie jest delikatne, dlatego kosmetyk może być stosowany w połączeniu z innymi produktami do złuszczania naskórka.

Peeling ziarnisty – prosty sposób na gładką cerę

Peeling ziarnisty jest jednym z najczęściej wybieranych kosmetyków do pielęgnacji cery. Bez przeszkód można używać go w domowym zaciszu. W składzie peelingu znajdują się drobinki ścierające, czyli scrub, który jest odpowiedzialny za złuszczanie naskórka. Aby usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia z twarzy, nakłada się peeling na skórę i wykonuje masaż kolistymi ruchami. Ze względu na sposób działania peeling ziarnisty jest odpowiedni dla kobiet, które nie mogą używać kwasów.