Posiadaczki skory tłustej i mieszanej z pewnością pogodziły się już z faktem, iż świecenie i naturalny efekt glow jest nieodłącznym elementem ich skóry. Co ciekawe, okazuje się, że wcale tak nie musi być! Kluczem do sukcesu może okazać się właściwa pielęgnacja i dogłębne, ale przemyślane oczyszczanie!

Cera tłusta i mieszana a nadmiar sebum

Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że głównym problemem cery tłustej lub ze skłonnością do niedoskonałości jest nadmiar wydzielanego sebum. Co to jest sebum? To łój, czyli naturalna wydzielina skóry, która zapewnia jej prawidłowe nawilżenie oraz ochronę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż to właśnie sebum odpowiedzialne jest za ochronę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także utrat wody.

Osoby posiadające cerę tłustą lub mieszaną bez wątpienia dostrzegły, że w ich przypadku nadmiar łoju dotyczy przede wszystkim strefy T (czoło, nos, broda).

Skóra tłusta a właściwie nawilżenie

Przyjęło się, że cera tłusta to taka, która została nawilżona przez sebum. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości cera tego typu jest po prostu przesuszona! Spowodowane może być to stosowaniem kosmetyków z alkoholem w składzie, które, mimo że pozwalają pozbyć się tłustego filmu ze skóry, podrażniają i wysuszają.

Cera tlusta – jakie kosmetyk stosować?

Zaleca się, aby posiadaczki cery tłustej i mieszanej do codziennej pielęgnacji włączyły kosmetyki, które w składzie e posiadają w składzie np. kwas salicylowy. Produktem takim może być np. Breakout Clearing Foaming Wash Dermalogica, czyli preparat, który uwalnia martwe komórki naskórka i usuwa nagromadzone sebum.

Konsystencja kremu na dzień powinna być lekka i nieobciążająca. Z kolei podkład oprócz lekkiej formuły powinien mieć właściwości matujące. Warto stosować również bazę pod makijaż, która wyrównuje niedoskonałości!