Jak odświeżyć włosy w ekspresowym tempie?

Zastanawiasz się, czy natychmiastowe odświeżenie włosów, dodanie im wyjątkowej miękkości i gładkości bez użycia wody, jest możliwe? Okazuje się, że tak. Niezwykle pomocnym rozwiązaniem, diametralnie zmieniającym wygląd fryzury będzie suchy szampon. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu włosy w zaledwie 2 minuty zyskują na niepowtarzalnej lekkości i świeżości. 

Suche szampony – dla kogo

Suchy szampon posiada w swojej ofercie marka Klorane, a produkt dodatkowo dba o to, aby nadać włosom możliwie jak największej objętości. Fenomen polega jednak na tym, że nie potrzebujesz nawet odrobiny wody, aby móc cieszyć się tym zniewalającym efektem. To doskonały sposób, aby nie tylko w ekspresowym tempie odświeżyć fryzurę przed ważnym wyjściem, ale też bezpośrednio po zakończeniu treningu czy bieganiu. To również doskonała propozycja dla osób posiadających włosy, które wykazują tendencję do przetłuszczania. 

Suchy szampon to świetna propozycja dla osób, którym w codziennym życiu brakuje czasu na wykonywanie podstawowych czynności. Bardzo często ma to związek z nadmiarem obowiązków, szybkim tempem życia lub nieregularnymi, a przez to bardzo uciążliwymi godzinami pracy. Wówczas spryskanie włosów produktem tego typu może okazać się prawdziwym wybawieniem i olbrzymią oszczędnością czasu. Warto zwrócić jednocześnie uwagę na niewielkie rozmiary takich produktów. Dzięki temu możemy mieć je przy sobie bez względu na okoliczności. Poręczne rozmiary pozwalają na to, aby wrzucić je do torebki lub plecaka i w dowolnej chwili cieszyć się pełną świeżością i przyjemnym zapachem włosów. 

Odpowiednia pielęgnacja włosów to podstawa 

Chociaż bardzo często zupełnie o tym zapominamy, to suche szampony są sprzymierzeńcami włosów farbowanych. Im rzadsze będzie mycie, tym mniejsze ryzyko zbyt szybkiego wypłukania się pigmentu. Oczywiście nie chodzi tu o to, aby całkowicie zrezygnować z mycia włosów. Suchy szampon nigdy nie zastąpi prysznica i bieżącej wody. To jednak świetna alternatywa, którą warto włączyć do pielęgnacji np. kolejnego dnia po wykonaniu koloryzacji. Należy pamiętać jednocześnie o tym, że włosy farbowane wymagają mycia odpowiednimi szamponami przeznaczonymi do włosów farbowanych. Oprócz tego, że dbają o pigment, odżywiają i regenerują pasma. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa pielęgnacja przy jednoczesnym dbaniu o pasma. Odpowiednio dobrane składniki aktywne to w tym przypadku podstawa. Włosy farbowane – bardzo często wiążą się z koniecznością rozjaśniania. Wtedy włosy często są przesuszone, matowe i mogą sprawiać wrażenie zaniedbanych lub pozostawionych “samych sobie”. A przecież efekt, który chcemy osiągnąć zmianą fryzury, jest zupełnie inny.