Jak powinno wyglądać leczenie łojotokowego zapalenia skóry?

Łojotokowym zapaleniem skóry nazywamy schorzenie, które objawia się swędzeniem, łuszczeniem lub rumieniem. Mimo że zwykle dotyka nastolatków w okresie dojrzewania, to może pojawić się u pacjentów bez względu na wiek i płeć. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry powinno być zapoczątkowane przede wszystkim wizytą u dermatologa. Specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, dobierze indywidualny, a jednocześnie najskuteczniejszy sposób leczenia.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry wymaga wsparcia!

Zwykle leczenie łojotokowego zapalenia skóry opiera się na stosowaniu przeciwzapalnych i przeciwgrzybiczych maści lub tabletek. Ogromną rolę i wsparcie w leczeniu zmian skórnych pełnią odpowiednio dobrane i regularnie stosowane dermokosmetyki. Produkty przeznaczone do stosowania na łojotokowe zapalenia skóry dostępne są w ofercie marki Ducray. Podczas stosowania dermokosmetyków należy pamiętać przede wszystkim o regularności, a także o tym, że nie powinno to być obowiązkiem, ale przyjemnością, która niesie ze sobą niebywałe rezultaty. Największą zaletą tych produktów jest przede wszystkim bezpieczny i przyjazny skład pozbawiony sztucznych barwników, konserwantów i niekorzystnych aromatów. 

Nie należy zapominać jednocześnie o tym, że zdrowa i zbilansowana dieta pozwala zapobiec nawrotom choroby. O tym, jak powinna wyglądać dieta przy cukrzycy, pisaliśmy tutaj. Z kolei leczenie miejscowe łuszczycy powinno opierać się na stosowaniu preparatów, które w składzie zawierają:

  •  cyklopiroks, 
  • ichtiol, 
  • siarkę
  • ketokonazol
  • pirytionian cynku,
  • dziegcie.